20 листопада 2023 р. з нагоди 60-річчя заснування кафедри, яка сьогодні носить назву підприємництва, торгівлі та прикладної економіки відбулась міжнародна науково-практична конференція.
Міжнародна науково-практична конференція «Підприємництво під час війни в Україні: виклики та можливості» відбулась у змішаному форматі та об’єднала науковців, практиків та експертів-спікерів як з українських університетів, так і з США , Франції, Польщі.
Модератором заходу виступила д.е.н., проф., завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та прикладної економіки Пилипів Надія Іванівна.
Метою конференції є обговорення ролі підприємництва, соціальної відповідальності бізнесу, внеску громадського сектору, можливостей інновацій для менеджменту, маркетингу у підтримці та розвитку підприємництва, його фінансового та облікового забезпечення в умовах війни в Україні. Конференція спрямована на створення платформи для обміну знаннями і досвідом, висвітлення досягнень і викликів, а також сприяння співпраці між різними групами стосовно цих питань.
Тематичними напрямами конференції були: Роль жінок у підприємництві під час війни: досягнення та виклики. Підприємництво та гендерна рівність: досягнення та завдання. Штучний інтелект та інновації в умовах війни: можливості та обмеження. Соціальний вплив підприємництва в зонах війни: досвід України. Розвиток стартапів у військових зонах: виклики та інновації. Внесок бізнесу в розвиток громад: соціальна відповідальність та благодійність. Інноваційні підходи до логістики і постачання в торговельних підприємствах під час війни. Роль громадського сектору у підтримці підприємництва під час війни. Фінансове та облікове забезпечення підприємництва: сучасні реалії та перспективи. Роль менеджменту і маркетингу у розвитку підприємництва: сучасні виклики та перспективи.
З вітальним словом виступив ректор університету Ігор Євгенович Цепенда: «Сьогодні маємо можливість поспілкуватися на важливу тему для економістів, тому що на вас у такий непростий час лежить велика відповідальність. Без вироблення чіткої стратегії, механізмів того, як має функціонувати підприємство в умовах війни важко впроваджувати нові ідеї. Такі конференції формують експертну думку, яка ґрунтуються на глибокому аналізі, дозволяє розробити ту модель, яка буде сприяти покращенню економіки країни!».
Ректор від імені профкому та ректорату вручив грамоту за багаторічну сумлінну працю в університеті, вагомий внесок в підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі економіки, активну громадську і профспілкову роботу та з нагоди 60-річчя кафедри завідувачці кафедри д.е.н., проф. Надії Іванівні Пилипів.
Щирі слова привітання та підтримки висловив заступник міського голови Івано-Франківська Михайла Смушака, який побажав щоб всі доповіді знайшли практичне втілення.
«Нехай кожна думка, кожна ідея та досвід, про який сьогодні йдеться принесе користь для майбутнього країни», – зазначила завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та прикладної економіки Надія Пилипів.
Присутнім вдалося розгорнути дискусію навколо доповідей практиків – Дмитра Романюка, який окреслив загрози та виокремив можливості розвитку підприємництва в умовах війни; Андрія Самуляка, що стосувалась роботи IT-компаній; Галини Гривнак, яка зупинилися на особливостях стратегічного управління бізнесом; Наталі Устинської, щодо побудови кар’єри мрії, що є актуально особливо для студентів.
Не менш цікавими були доповіді науковців, які зачіпали всі актуальні напрями розвитку підприємництва під час війни в Україні. Загалом більше 100 тез доповідей надіслано на конференцію, що свідчить про актуальність і важливість розгляду даних питань під час війни.