Завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та прикладної економіки, доктор економічних наук, професор Пилипів Н.І. взяла участь 09.12.2024 року у Всеукраїнському круглому столі на тему “Аналіз та аудит у забезпеченні антикорупційної стратегії держави”, організованому з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією. Організаторами заходу виступили Державний торговельно-економічний університет (Київський національний торговельно-економічний університет), Державна митна служба України, Професійна організація аудиторів, бухгалтерів та викладачів ОКД, аудиторська компанія Grant Thornton Ukraine, ACCA, CIMA та ТОВ “Сайвена Груп”.
На заході професор Пилипів Н.І. виступила з доповіддю на тему “Роль аудиту у забезпеченні прозорості бізнесу як інструменту антикорупційної стратегії держави”. У своєму виступі вона ґрунтовно висвітлила значення аудиту для забезпечення прозорості бізнес-процесів і державного управління, підкресливши його роль у зміцненні довіри суспільства до інституцій та підприємств.
Зокрема, завідувач кафедрою зосередила увагу на ролі аудиту як важливого інструменту для виявлення та запобігання корупційним ризикам. Вона зазначила, що аудит дозволяє ідентифікувати потенційні ризики, розробляти стратегії їх мінімізації та забезпечувати прозорість діяльності як у приватному, так і у державному секторі. Особливий акцент було зроблено на необхідності якісного аудиту, який сприяє ефективному контролю за дотриманням етичних стандартів — критично важливого чинника для формування позитивної репутації підприємств, компаній та організацій.
Крім того, у доповіді підкреслювалося, що аудит забезпечує достовірність фінансової інформації, відкритість даних і прозорість фінансової звітності, які є фундаментальними елементами антикорупційної стратегії. Важливим аспектом також є впровадження міжнародних стандартів аудиту, що дозволяє гармонізувати бізнес-процеси з найкращими світовими практиками, підвищуючи конкурентоспроможність вітчизняних підприємств і сприяючи їх інтеграції у глобальну економіку.
Ця подія стала не лише платформою для обговорення актуальних питань у сфері аналізу та аудиту, але й місцем для зміцнення міждисциплінарної співпраці. Учасники круглого столу, серед яких були дослідники, державні службовці, представники професійних асоціацій мали змогу обмінятися ідеями та досвідом задля розробки дієвих антикорупційних механізмів. Завідувач кафедрою Пилипів Н.І. поділилася важливими напрацюваннями, які можуть сприяти підвищенню прозорості та підзвітності бізнесу в Україні.
Завідувач кафедри висловила вдячність організаторам круглого столу за можливість обговорення тем, що мають стратегічне значення для сталого розвитку держави та суспільства.