Комісія з числа професорсько-викладацького складу кафедри підприємництва, торгівлі та прикладної економіки д.е.н., проф. Пилипів Н.І., к.е.н., доц. Ємець О.І., к.е.н., доц. Мацоли М.М., к.е.н., доц. Стефініна В.В., к.е.н., доц. Ціжми Ю.І. та к.е.н., доц. Романюка Т.М. у режимі відеоконференції мала можливість заслухати доповіді магістрів груп ПТ-М11 та ПТ-М12 ОПП «Підприємництво та торгівля» щодо результатів проходження виробничої практики.
Виробнича практика здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою поглиблення та закріплення знань, отриманих здобувачами освіти в процесі вивчення теоретичних курсів, отримання практичних навичок на підприємстві з підприємницької та торгівельної діяльності, відпрацювання умінь i навичок з обраної спеціальності, а також збору матеріалу та вивчення тієї ділянки діяльності підприємства, установи чи організації, яка є предметом дослідження кваліфікаційної роботи, передбаченої навчальним планом, а також покликана підготувати майбутніх фахівців з підприємництва та торгівлі до реальної практичної роботи та забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки.
У цьому навчальному році базами практики для магістрів спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» стали ТзОВ «ТРАНС-ДОЛ», ТзОВ «9 Бар», АТ «СГ»ТАС», ТзОВ «Лігос», ТОВ «Олгіс», ТДВ «Коломийське АТП», ТзОВ «Еліпс», ТОВ «Твій меблевий дім», ТзОВ Дейко, ТОВ Крайол, ТзОВ «Смарт енерго», ТОВ ЗБВ «3 Бетони», ТЗОВ «Смарт енерго», ТзОВ «СИЛУР-ІФ», ТзОВ «МІЖ-БУД» та ін., з якими укладено договори на проходження практики здобувачами.
Комісія отримала відповіді на поставлені питання щодо організації діяльності суб’єктів господарювання, де вони проходили виробничу практику, їх організаційної структури, особливостей оцінки ресурсного забезпечення ефективної діяльності, виробничо-збутової та інноваційної діяльності, оцінки фінансового стану діяльності досліджуваних підприємств.
Звіти перед захистом були перевірені керівниками практики від університету на відповідність вимогам Положення про практику ПНУ, робочій програмі виробничої практики та Методичним вказівкам до проходження виробничої практики. Деякі студенти отримали зауваження, що стосувалися оформлення звітів та пропозиції щодо їх удосконалення, які вони в найкоротший термін виправили.
Після онлайн захисту звітів комісією було зроблено висновок, що основне завдання практики – безпосередня практична підготовка здобувачів вищої освіти до самостійної роботи, поглиблення та закріплення теоретичних знань та практичних навичок зі спеціальності й навчальних дисциплін циклу професійної підготовки, уміння працювати з фактичним матеріалом виробничої діяльності підприємства (установи, організації) й використовувати його для виконання завдань практики в процесі проходження практики було виконано.